Jak se připravit na nákup kuchyně - Rekonstrukce | Kuchyně a interiéry na míru

Jak se připravit na nákup kuchyně - Rekonstrukce

Běžná životnost kuchyňské linky je něco mezi 15 a 20 lety. Nejen, že vaše stará linka jednoho dne zkrátka „doslouží“, ale na trhu se také neustále objevují nové technologie, materiály i trendy ve využití prostoru kuchyně.

Pokud se rozhodnete pro totální rekonstrukci kuchyně, je třeba ohlídat pár důležitých detailů.

Plyn, voda, odpady

Původní instalace rozvodů velmi pravděpodobně nebude vyhovovat potřebám kuchyně navržené dle nejnovějších trendů ergonomie pohybu. V případě panelového domu je navíc obtížné rozvody tzv. zasekávat. Pokud do rozvodů nechcete zasahovat, určitě je nechte alespoň odborně zkontrolovat.

Elektřina

Stává se, že zastaralé elektrické rozvody „neutáhnou“ sklokeramickou nebo indukční desku. Vždy je výhodnější mít rozvod přizpůsobený napětí 380 V. Ke zvážení je také revize umístění centrálního osvětlení, které si můžete v některých částech kuchyně „stínit“. Pak je dobré zvážit dodatečné osvětlení u sporáku či pracovní linky.

Odtah

V případě změny dispozice oproti původnímu řešení pamatujte na odtah odsavače, respektive umístění otvoru pro případný odtah mimo místnost. Při recirkulaci není nutné řešit.

Odsavač s uhlíkovým filtrem

Doporučujeme vše řádně naplánovat a s přípravou prostoru pro novou kuchyni začít až po finálním návrhu celé kuchyňské linky. Na první schůzku s naším projektantem se vydejte mj. s detailně zaměřeným prostorem. Od nás pak dostanete spolu s grafickým zpracováním plán instalace rozvodů.

Chcete vědět:

  • jak připravit stěnu na ukotvení nové kuchyně?
  • jak připravit podlahu?
  • chcete tichou myčku?

Přečtěte si také článek Kuchyně do bytu.

Chcete se na něco zeptat?

Navštivte naše nejbližší studio a my vám velmi rádi odpovíme. Navíc vás upozorníme na další chytáky, na které si dát pozor při plánování kuchyně.

Domluvte si návštěvu studia